- 31sty
- 30sty
2024-01-30 - Dzień Babci i Dzień Dziadka
Dzień Babci i Dzień Dziadka to jedne z piękniejszych dni w roku. Kojarzone jest ono z szacunkiem, ciepłem, dzieciństwem i podziękowaniami. Również w naszej szkole, jak co roku, pamiętaliśmy o naszych ukochanych Babciach i Dziadkach, przygotowując na ich cześć uroczystą akademię. Na początku pani dyrektor, Danuta Samul w imieniu własnym oraz całej społeczności szkolnej przywitała szanownych gości oraz złożyła najserdeczniejsze życzenia z okazji Ich święta. Następnie wszystkie występujące dzieci z wielkim przejęciem recytowały wzruszające wiersze oraz śpiewały piosenki związane tematycznie z tymże świętem. Na scenie nie zabrakło nawet wilka i ... Zielonego Kapturka - siostry Czerwonego Kapturka. Na zakończenie wszyscy uczniowie złożyli przybyłym babciom i dziadkom życzenia, wręczyli wzruszonym gościom prezenty i zaprosili na wspólny poczęstunek. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone z wnukami chwile.
Bardzo dziękujemy wszystkim za przybycie i wspólne świętowanie i do zobaczenia za rok!25
- 29sty
2024-01-29 – Pójść do Canossy
W klasie piątej odbyła się lekcja historii, podczas której uczniowie zaangażowali się w interaktywną prezentację sceny związanej ze sporem o inwestyturę między papieżem Grzegorzem VII a cesarzem Henrykiem IV. Zajęcia przeprowadzono w formie dramy. Cesarz Henryk IV (w tej roli Igor Kostyszyn), udał się do Canossy – miejsca pobytu ojca świętego, w którego rolę wcielił się Miłosz Piński. Jako pomocnik papieża wystąpiła Amelia Kalecka. Żołnierzami władcy byli: Martyna Chorążyczewska, Tymoteusz Gurgas, Błażej Nazaruk oraz Igor Witowski. Uczniowie starannie przygotowali się do swoich ról i przynieśli rekwizyty. Scenka przedstawiała kluczowe momenty sporu, takie jak ekskomunika papieska czy publiczne pokuty cesarza. Poprzez odgrywanie postaci historycznych, uczniowie lepiej zrozumieli kontekst i znaczenie tego ważnego konfliktu. Ponadto zrozumieli, że dziś powiedzenie – „pójść do Canossy” oznacza „skruchę; zrobienie czegoś, na co nie ma się ochoty”.
13
- 24sty
2024-01-23 - nasza szkoła na Gali Plebiscytu Edukacyjnego "Głosu Wielkopolskiego"
23 stycznia 2024r. w poznańskim Hotelu Moderno odbyła się uroczysta gala Plebiscytu Edukacyjnego „Głosu Wielkopolskiego”. Celem plebiscytu było nagrodzenie najbardziej kreatywnych nauczycieli a także szkół i przedszkoli cieszących się dużym uznaniem w środowisku lokalnym.
Nagrody przyznano w 10 kategoriach: nauczyciel przedszkola, przedszkole roku, nauczyciel klas 0-3, nauczyciel klas 4-8, nauczyciel szkoły ponadpodstawowej, szkoła roku, szkoła językowa roku, dyrektor szkoły lub przedszkola, nauczyciel akademicki, uczelnia roku.
Jest nam niezmiernie miło poinformować, że pierwsze miejsce w powiecie słupeckim w kategorii Szkoła Roku po raz trzeci z rzędu zdobywa nasza szkoła.
Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów w Drążnej jednocześnie uzyskała w tym plebiscycie III miejsce w województwie wielkopolskim.Dziękujemy!
- 23sty
2024-01-22 - warsztaty programu edukacyjnego Energia Odnawialna
W dniu 22.01.2024r. uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w warsztatach programu edukacyjnego – Energia Odnawialna. Podczas warsztatów uczniowie dowiedzieli się skąd się bierze prąd w naszych domach, jak oszczędzać energię elektryczną oraz poznali alternatywne źródła energii.
8
- 21sty
- 03sty
2024-01-03 - Spotkanie z ratownikiem medycznym
3 stycznia uczniów klasy VI i VII odwiedził pan Daniel Łuczak z Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Słupcy, który przybliżył zawód ratownika medycznego. Gość przybliżył młodzieży środowisko w jakim pracuje oraz jakie predyspozycje musi posiadać osoba, która chce pracować w tym zawodzie, który nie należy do łatwych. Jest to zawód, który wymaga znajomości obszernej wiedzy medycznej oraz umiejętności praktycznych, a także wiedzy z dziedziny medycyny ratunkowej, medycyny urazowej czy intensywnej terapii.
Panu Danielowi składamy serdecznie podziękowania za podzielenie się swoją wiedzą i poświęcony czas.
Spotkanie zorganizowała pani Monika Barańska.
- 03sty
2024-01-02 – Mała książka - wielki człowiek
W ramach kampanii społecznej „Mała książka - wielki człowiek” uczniowie klasy pierwszej otrzymali wyprawki czytelnicze. W jej skład weszła wyjątkowa książka pt. „Wnuczka antykwariusza” oraz broszura informacyjna dla rodziców. Kampania została przygotowana z myślą o dzieciach rozpoczynających edukację w szkole podstawowej. Akcja ma również zachęcić rodziców codziennego czytania dzieciom. Za sprawą przygotowanej specjalnie dla nich książki pierwszoklasiści odbędą niezwykłą przygodę, jaką jest umiejętność rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania. Zapraszamy naszych najmłodszych uczniów do biblioteki szkolnej.
4
- 16sty
- 16sty
2024-01-12 - Ogólnopolska Olimpiada Zdrowia Polskiego Czerwonego Krzyża z BIEDRONKĄ – etap rejonowy
W dniu 12 stycznia br. w Szkole Podstawowej im. Polskich Noblistów w Drążnej odbyła się „Ogólnopolska Olimpiada Zdrowia Polskiego Czerwonego Krzyża z BIEDRONKĄ – etap rejonowy ”.
W olimpiadzie udział wzięli uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych.
W kategorii szkół podstawowych pierwsze miejsce zajął Alan Górski uczeń klasy VIII B Szkoły Podstawowej Nr 3 w Słupcy – opiekun Małgorzata Kępska – Knotowicz, drugie miejsce Nikodem Czerniejewski uczeń klasy VII Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Drążnej – opiekun Danuta Samul.
W kategorii szkół ponadpodstawowych pierwsze miejsce zajął Aleksander Glapa uczeń z klasy II C Liceum Ogólnokształcącego w Słupcy – opiekun Joanna Sobótka, drugie miejsce Gabriela Zawal uczennica z Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego w Piotrowicach – opiekun Małgorzata Natywa, trzecie miejsce zajął Antoni Cierpiał uczeń klasy II Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Zagórowie – opiekun Wioletta Woźna, IV miejsce zajęła Anna Kołodziejczak z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzałkowie – opiekun Karolina Kubacka- Jaśkowiak.Uczniowie którzy zajęli I miejsca będą brali udział w eliminacjach szczebla okręgowego Olimpiady, które odbędą się 19 kwietnia 2024 r. w Wielkopolskim Oddziale Okręgowym Polskiego Czerwonego Krzyża w Poznaniu.
Wszyscy startujący w Olimpiadzie otrzymali upominki.7
- 09sty
2024-01-07 - V Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek
7 stycznia 2024r. nasza szkoła wzięła udział w V Gminnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek, który odbył się w Kowalewie Opactwie. Natalia i Karol Mancowie zaprezentowali kolędę „Oto dziś narodziła się miłość”. Towarzyszyła im grupa taneczna w składzie: Marcelina Siuda, Amelia Kalecka, Zuzanna Miętkiewicz, Aleksandra Pająk, Julia Jóźwiak, Julia Budzińska, Julia Bojarska. Uczniów do występu przygotowały Panie Karolina Pokrop i Honorata Wiatrowska.